CSGO Önemli Kodlar 2021

2 dk okuma süresi
 CSGO Önemli Kodlar 2021

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere CS serisinin hepsinde geliştirici konsol vardı ve bu konsola mümkün olan kodları yazabiliyorduk. Bu kodlarla yapacağınız ayarlar sizin oynayışınızı oldukça etkiliyor değerleri iyi yaparsanız oynayışınızı iyi, kötü yaparsanız oynayışınızı kötü yapar bu yüzden rastgele kod yazmanızı önermiyoruz. Oyunda binlerce kod bulunuyordur fakat bunlar arasında önemli olan kodlar var, bu kodlar sizin rekabetçi oynarken de oldukça işinize yarayabilir. Bu yazımızda sizlere CSGO önemli kodlar nelerdir onlara bakacağız.

CSGO Önemli Kodlar

Aşağıda sizlere konsola eklemeniz gereken kodları yazdık hepsini kullanabilirsiniz.

fps_max 300

Oyunda FPS’inizin maksimum alması gereken değeri ayarlayabilirsiniz.

cl_radar_always_centered 0

Haritanın tamamını radardan görmenizi sağlar.

cl_disablefreezecam 1

Öldükten sonra öldüren kişiyi izlemeye yarar.

+cl_show_team_equipment

Takım arkadaşlarınızın ekipmanlarını ve nerde olduğunu duvardan görmenizi sağlar.

bind “shift” “+speed;r_cleardecals;”

Shift tuşuna bastığınızda etraftaki kan ve mermi izlerini temizler.

snd_headphone_pan_exponent 2

Duvardan birini vurduğunuzda ses gelir.

bindtoggle g gameinstructor_enable

Kurulan bombayı bulamadığınızda bulmanıza yardımcı olur.

mat_monitorgamma 1.6

Ekranı daha iyi görmenizi sağlar.

mm_dedicated_search_maxping 65

Oyun sizi maksimum 65 ping alabileceğiniz bir sunucuya bağlar ve bu sayede düşük ping alırsınız.

CS:GO Nedir ?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. CS:GO Rütbeler, artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x