Oyunlar

CSGO Nokta Crosshair Nasıl Yapılır? 2021

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Çoğu FPS oyunlarında nokta şeklinde crosshairlar bulunur ve bu crosshairlar çoğu kişi tarafından oldukça sevilir. Nokta crosshairın bazı avantajları da var, alıştıktan sonra diğer crosshairlara göre oynayışınız özellikle kafa vuruşu oranlarınız artacaktır. Bu yazımızda sizlere CSGO nokta crosshair nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Başlıklar

CSGO Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?

Nokta crosshairı nasıl yapacağınız aşağıda adım adım anlattık, adımları uygulayarak sizde nokta crosshair yapabilirsiniz. Nokta crosshairın avantajlarından biri kafa vuruşu oranınızı arttırır, nokta ile daha iyi hedef alacağınız için kafa vuruşlarını daha iyi yapabileceksiniz tabii ki bir süre bu crosshair ile alıştıktan sonra rahat kullanabilirsiniz ilk başlarda biraz zorlanabilirsiniz.

  • Konsolu açıyoruz
  • Konsol açık değilse ayarlar kısmından konsolu aktifleştiriyoruz
  • Aşağıda vermiş olduğumuz direkt olarak kopyalayıp konsola yapıştırıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz
  • Nokta crosshair artık aktif oyun içinde kullanabilirsiniz

cl_crosshairalpha “255”;cl_crosshaircolor “5”;cl_crosshaircolor_b “0”;cl_crosshaircolor_r “0”;cl_crosshaircolor_g “255”;cl_crosshairdot “1”;cl_crosshairgap “9999”;cl_crosshairsize “0”;cl_crosshairstyle “4”;cl_crosshairusealpha “1”;cl_crosshairthickness “2”;cl_fixedcrosshairgap “0”;cl_crosshair_outlinethickness “0”;cl_crosshair_drawoutline “0”;

CS:GO Nedir ?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. CS:GO Rütbeler, artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu