CSGO Net Graph Küçültme 2022

2 dk okuma süresi
 CSGO Net Graph Küçültme 2022

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Geçenlerde yazmış olduğumuz CSGO ping gösterme kodu ile alakalı yazıda verdiğimiz kod ekranda büyük bir yer kaplamaktaydı, o yazıda vermiş olduğumuz kodu ilk defa yazıyorsanız öyle olması normal. Ping gösterme kodunu yazdıktan sonra burada vereceğimiz kodları yazarak sizde göstergeyi küçültebileceksiniz, bu yazımızda sizlere CSGO Net Graph küçültme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

CSGO Net Graph Küçültme

Net Graph aktif değilse ilk önce konsola “net_graph 1” yazarak aktif ediyor kapatmak isterseniz de “net_graph 0” yazabilirsiniz, aktif ettikten sonra konsolu açıyoruz ve “net_graphproportionalfont 0” komutunu yazıp kaydediyoruz. Bu kodu yazdıktan sonra FPS ve ping göstergeniz küçülecektir bunun dışında eğer göstergenin yerini de ayarlamak isterseniz de aşağıda vermiş olduğumuz kodları kullanabilirsiniz. Konsolu açtıktan sonra aşağıdan bir tanesini yazıyoruz.

  • Göstergeyi ekranın sol köşesinde görmek istiyorsanız “net_graphpos 3”
  • Göstergeyi ekranın sağ köşesinde görmek istiyorsanız “net_graphpos 1”
  • Göstergeyi ekranın ortasında görmek istiyorsanız “net_graphpos 2”

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x