CSGO ne zaman çıktı?

2 dk okuma süresi
 CSGO ne zaman çıktı?

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Yıllardır FPS oyunların en iyilerinden olan CSGO’nun, oyuncular tarafından ne zaman çıktığı merak ediliyor. Counter Strike, ilk olarak 1999 yılında çıkış yaptı ve bu zamana kadar farklı sürümleriyle karşımıza geldi. Bu yazımızda sizlere oyuncuların merak ettiği CSGO ne zaman çıktı sorusunun cevabını vereceğiz.

CSGO çıkış tarihi ne zaman?

Counter Strike, ilk olarak 1999 yılında bilgisayar oyuncuları için piyasaya sürüldü. Daha sonrasında yıllar geçtikce birçok yeni versiyonları çıkmaya başladı, CSGO çıkmadan önce en popüler seri CS 1.6’ydı, CSGO çıkış yaptıktan sonra sadece CS serisi için değil, dünyada en popüler FPS oyunu haline geldi. Oyuncular, CSGO ne zaman çıktı diye oldukça merak ediyorlar, oyunun piyasaya sürülme tarihi 21 Ağustos 2012. O günden bugüne ne kadar çok rakip oyun çıksada CSGO popülerliğini korumaya devam ediyor.

csgo ne zaman çıktı 2

CSGO ne zaman çıktı diye düşünen oyuncular için bu yazımızda cevabını verdik, artık sizde CSGO ne zaman çıktı sorusunun cevabını biliyorsunuz.

CS:GO Nedir ?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. CS:GO Rütbeler, artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x