Oyunlar

CSGO Kendini Kickleme 2021

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. CSGO oynarken aniden işiniz çıkabilir veya pinginizden dolayı vs. oyundan çıkmak isteyebilirsiniz. Bu durumlarda direk oyundan çıkarsanız ban yersiniz fakat oyundan atılırsanız ban yemeden çıkmış olursunuz. Takım arkadaşlarınıza kendinizi attırmak zordur çünkü takımdan oyuncu eksileceği için atmak istemezler ve oylama başlatmazlar fakat siz kendiniz için oylama başlatabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere CSGO kendini kickleme nasıl yapılır sizlere onu göstereceğiz.

Başlıklar

CSGO Kendini Kickleme

Oyun içerisindeyken kendinizi nasıl kickleyeceğinizi aşağıda adım adım anlattık, adımları uygulayarak sizde kendiniz için oylama başlatabilirsiniz.

  • Konsolu açıyoruz ve “status” yazıyoruz
  • Karşınıza sunucuda oynayan oyuncuların ve sizin hem isminiz hem de numaralarınız çıkacak
  • Kendi isminizin yanında yazan numarayı aklınızda tutun
  • Ardından tekrardan konsola “callvote kick “numaranız” şekilde yazıp enter tuşuna basın
  • Oylama başlayacaktır, takım arkadaşlarınız atmayı oylarsa oyundan çıkarsınız

CS:GO Nedir ?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. CS:GO Rütbeler, artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu