CSGO Karşı Takımla Konuşma Kodu 2021

2 dk okuma süresi
 CSGO Karşı Takımla Konuşma Kodu 2021

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere oyun içerisinde sesli sohbet özelliği var fakat bu özellik sadece kendi takımınız içerisinde geçerli. CSGO karşı takımla konuşma kodu sayesinde rakibiniz ile de konuşabilirsiniz. Oyun içerisinde iletişim önemlidir bu yüzden oyundayken takım arkadaşlarınızla sesli olarak konuşmanız mümkün fakat rakiplerle mümkün değil, bu yazımızda sizlere CSGO karşı takımla konuşma kodu nedir, nasıl yapılır onu göstereceğiz.

CSGO Karşı Takımla Konuşma Kodu

CSGO karşı takımla konuşma kodu aktif etmeniz için konsolu açmanız ve sv_cheats kodunu da aktif etmeniz gerekiyor. Bu kodu sayede kendi kurduğunuz sunucularda kullanabilirsiniz. Rekabetçi, basit eğlence vb. sunucularda kullanamazsınız. Aşağıda vermiş olduğumuz kodları sırasıyla birlikte konsola yazarsanız aktif olacaktır.

  • sv_cheats 1
  • sv_talk_enemy_living 1
  • sv_talk_enemy_dead 1
  • sv_alltalk 1
  • sv_full_alltalk 1

CS:GO Nedir ?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. CS:GO Rütbeler, artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x