CSGO Kan Silme Kodu Shift Tuşu 2021

2 dk okuma süresi
 CSGO Kan Silme Kodu Shift Tuşu 2021

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. CSGO oyununda konsola yazıp kullanabileceğiniz binlerce kod bulunuyor ve bu kodlardan bir tanesi de kan silme kodu. Rekabetçide, normal oyunda falan çatışmadan sonra etrafa sıçrayan kanları temizleyebiliyorsunuz. Kanları temizlemeniz etrafı daha iyi görmenizi sağlar ve bu sayede daha rahat oynayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere CSGO kan silme kodu shift tuşu ile nasıl yapılır onu göstereceğiz.

CSGO Kan Silme Kodu Shift Tuşu

Kan silme kodunu normalde konsola yazmanız gerekiyor fakat her seferinde konsolu açıp o kodu yazmak hiç de iyi olmuyor, zaman kaybı. Bu kodu bir tuşa atadığınızda her seferinde o tuşa basarsanız kod aktif olur ve etraftaki kanları tek tuşla temizleyebilirsiniz. Kan silme kodunu shift tuşuna nasıl atayacağınızı aşağıda anlattık, adımları uygulayarak sizde yapabilirsiniz.

  • Konsolu açıyoruz
  • bind "shift" "+speed;r_cleardecals" kodunu yazıyoruz
  • Artık her shift tuşuna bastığınızda etraftaki kanlar temizlenecektir, “shift” yazan yere başka tuşta atayabilirsiniz.

CS:GO Nedir ?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. CS:GO Rütbeler, artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x