CSGO Kan Silme Kodu Shift Tuşu ile Nasıl Yapılır?

2 dk okuma süresi
 CSGO Kan Silme Kodu Shift Tuşu ile Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere oyunda işe yarayan bir sürü kodlar bulunuyor ve bu kodlardan biri de kan silme kodu. Kan silme kodu sayesinde birisiyle çatıştıktan sonra çıkan kanı temizleyebilirsiniz ve bu sayede görüntü kirliliğinden kurtulmuş olursunuz hem de daha rahat oynarsınız. Bu kan silme kodunu tuş ataması yaparak da kullanabilirsiniz, istediğiniz tuşa bastığınızda direk kanlar silinir. Bu yazımızda sizlere CSGO kan silme kodu Shift tuşu ile nasıl yapılır onu göstereceğiz.

CSGO Kan Silme Kodu Shift Tuşu ile Nasıl Yapılır?

Kan silme kodu Shift tuşuna atamadan önce kan silme kodunu sizlere gösterelim. “r_cleardecals” bu kodu konsola yazarak kan silme kodunu aktifleştirebilirsiniz fakat herhangi bir tuşa atamasını yapmadığınız için sadece konsola yazdığımızda silinir. Kan silme kodunu Shift tuşuna atamak için;

  • Konsolu açıyoruz
  • Konsola “bind “shift” “+speed;r_cleardecals” kodunu yazıyoruz
  • Bu kodu yazdıktan sonra artık kan silme kodu aktif, her Shift tuşuna bastığınızda otomatik olarak kanı silecektir.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x