CSGO Jump Throw Kodu Nasıl Yapılır? 2021

1 dk okuma süresi
 CSGO Jump Throw Kodu Nasıl Yapılır? 2021

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere CS serisinin hepsinde geliştirici konsol vardı ve bu konsola mümkün olan kodları yazabiliyoruz. Oyun oynarken sizi daha iyi yapacak ve oynayışını kolaylaştıracak kodlar bulunuyor bunlardan biri de Jump Throw kodu. Bu yazımızda sizlere CSGO Jump Throw kodu nedir onu göstereceğiz.

CSGO Jump Throw Kodu Nasıl Yapılır?

Oyun içerisinde önemli kodlardan biri olan Jump Throw kodu bomba atarken hem zıplamayı hem de bomba atmayı aynı anda yapmanızı sağlar. Aşağıda vermiş olduğumuz kodları konsolara yazarak aktifleştirebilirsiniz, aşağıda vermiş olduğumuz kodlarda kısayol olarak Ctrl‘ye atandı fakat siz onu istediğiniz tuşla değiştirebilirsiniz.

  • alias +jumpthrow +jump;-attack
  • alias -jumpthrow -jump
  • bind ctrl +jumpthrow

CS:GO Nedir ?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. CS:GO Rütbeler, artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x