CS 1.6 tam ekran nasıl yapılır?

2 dk okuma süresi
 CS 1.6 tam ekran nasıl yapılır?

Dünyanın en popüler FPS oyunları serisinden olan Counter Strike 1.6 versiyonu halen birçok kişi tarafından oynanmakta. CS 1.6 oyuncuların çoğu oyunu tam ekran yapma konusunda sorun çekiyor, bu olay genellikle Alt+Tab yaptığınız zaman oluyor. Bu yazımızda sizlere CS 1.6 tam ekran nasıl yapılır onu göstereceğiz.

CS 1.6 tam ekran yapma

Tam ekran sorunu genellikle Steam CS 1.6 oyununda oluyor, başka yerlerden indirilen oyun bu hata ile daha az karşılaşıyor. Bu hata çoğu oyuncunun sinirini bozabiliyor çünkü oyuna girdiğiniz zaman ekranınızın kenarları siyah bir şekilde karşınıza geliyor. Bu hatanın çözümü aslında oldukça basit, birkaç yöntem ile CS 1.6 tam ekran sorunu nasıl çözülür göstereceğiz.

Başlatma seçenekleri

Bu hata ile karşılaşan çoğu oyuncu oyunu Steam üzerinden satın almış oluyor, Steam üzerinden alınan oyunda sorunu çözmek için başlatma seçeneklerine birkaç kod eklemeniz gerekiyor. Başlatma seçenekleri nasıl açılır ve hangi kodu gireceğiz aşağıda adım adım sizlere anlattık, adım adım uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

  • Steam’i açın ve Kütüphaneye gelin
  • Counter Strike oyununa sağ tıklayın ve Özellikler deyin
  • Karşınıza direk Başlatma Seçenekleri diye yer çıkacak zaten oraya aşağıdaki kodu yapıştırın ve çıkın
  • -nofbo -stretchaspect
  • Bu kodu yazdıktan sonra oyuna girin büyük ihtimal sorun çözülmüş olacaktır

Çözünürlük ayarlama

Eğer oyunu Steam’den almadıysanız veya hata çözülmemişse çözünürlük ayarlarınızı kontrol edin. CS 1.6’ya girin ve Ayarlar bölümüne gelin, burada Çözünürlük kısmını bulun ve monitörünüz hangi çözünürlükse aynısını yapın kaydedin. Kaydettikten sonra oyunu kapatıp açıp deneyin. Bu çözüm önerisi de CS 1.6 tam ekran sorununu çözecektir.

cs 1-6 tam ekran nasıl yapılır 2

En son ihtimalle oyun içerisindeyken AltGr+Enter kombinasyonunu kullanın bu da büyük ihtimal sorununuzu çözmenize yaracaktır.

Counter Strike nedir?

Counter-Strike veya kısaca CS, Valve Corporation tarafından geliştirilen bir birinci şahıs nişancı türünde taktiksel aksiyon video oyunu serisidir. Ayrıca Nexon tarafından geliştirilen Counter-Strike NeoCounter-Strike OnlineCounter-Strike Nexon: Zombies ve Counter-Strike Online 2 adlı yan oyunları da mevcuttur.

Oyunlar, teröristler (Terrorists) ve terörle mücadele ekibi (Counter-Terrorists) olmak üzere iki takım olarak devreler halinde oynanmaktadır. Her devre başında takımlar bir önceki devredeki başarılarına göre kazandıkları para ile kendilerine silah alırlar. Ekonomi sistemini bu şekilde uygulayan ilk oyun olmuştur. Her oyuncu belirli bir miktar para ile başlar ve her tur başına bu miktar artar. Kazanan grubun artış miktarı daha fazla olmakla beraber, özel bazı durumlarda (C-4 bombasını imha etme, harita içindeki rehineleri kurtarma vb.) kişinin parası da artabilmektedir. Karşı takımın tüm oyuncuları öldürüldüğünde veya görev tamamlandığı takdirde tur sonuçlanır ve yeni oyun başlar. Ölmeyen oyuncunun eşyaları kalır. Yeni turda para, kazanan takımın daha fazla olmak üzere, belli bir miktar artar.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x