Oyunlar

CS 1.6 Redbull Kodu Nasıl Yapılır 2022

Dünyanın en popüler FPS oyunları serisinden olan Counter Strike 1.6 versiyonu halen birçok kişi tarafından oynanmakta. Bildiğiniz üzere CS 1.6’da topluluk sunucuları oldukça popüler ve neredeyse her oyuncu topluluk sunucularını kullanıyor. Topluluk sunucularında bir özellik bulunuyor o da Redbull. Bu Redbull kodu ile birlikte oldukça hızlı hareket edebilirsiniz, Redbull genellikle JailBreak sunucularında daha çok kullanılıyor ama genelde diğer sunucularda da açık oluyor. Bu yazımızda sizlere CS 1.6 Redbull Kodu nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Başlıklar

CS 1.6 Redbull Kodu Nasıl Yapılır?

Aşağıda vermiş olduğumuz kodu sohbet kısmına yazmanız yeterlidir, Redbull kodu konsol ile değil sohbet kısmına yazacağız şey ile aktif oluyor.

  • /redbull Sohbet kısmına bunu yazarak Redbull’u aktif edebilirsiniz
  • bind z “say /redbull” bunu da konsola yazarsanız “z” tuşuna bastığınız zaman otomatik Redbull kodunu yazacak ve aktif olacak. “z” yazan yere istediğiniz tuşu atayabilirsiniz.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu