CS 1.6 Ping Düşürme Yöntemleri 2021

3 dk okuma süresi
 CS 1.6 Ping Düşürme Yöntemleri 2021

Dünyanın en popüler FPS oyunları serisinden olan Counter Strike’ın 1.6 versiyonu halen birçok kişi tarafından oynanmakta. Bildiğiniz üzere CS 1.6’da topluluk sunucuları oldukça popüler ve neredeyse her oyuncu topluluk sunucularını kullanıyor. Topluluk sunucularına girmek internet bağlantısına gerek duyuluyor ve internetiniz kötüyse sunucuda oynamanız zorlaşır. Oynadığınız sunucular genelde Türk sunucuları olduğu için ping değerleri genelde 1-60 arası değişir fakat bazen daha yüksek ping değerlerini de alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere CS 1.6 ping düşürme yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

CS 1.6 Ping Düşürme Yöntemleri

Pinginizi düşürmek için aşağıda sizlere birkaç yöntem gösterdik, en aşağıdaki kodları da konsolu açarak tek tek girebilirsiniz o kodlar pinginizi düşürmekte oldukça etkili olacak.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternetinizin kablosunun bir yere sıkışıp-sıkışmadığını, tam olarak geldiğini, kabloların tam olarak geldiğini kontrol edin. İnternet hız testi yaparak normalde aldığınız hızdan düşük bir hız alıp-almadığınıza bakın eğer düşük bir internet alıyorsanız internet sağlayıcınızı arayın.

İnternet Tüketen Uygulamaları Kapatın

Arka planda internet tüketen uygulamaları (Google Chrome vs. gibi) kapatın. Görev Yöneticisini açarak uygulamalara oradan bakabilirsiniz.

CS 1.6 Ping Düşürme Kodları

Aşağıda vermiş olduğumuz kodları tek tek konsola yazın fakat bunları oyuna girmeden ana ekranda yapın.

  • cl_cmdrate 1
  • rate 2500
  • cl_updaterate 15
  • cl_resend 3
  • cl_cmdbackup 1

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Ping Nedir?

İnternetimizin hız düzeyi hepimiz için oldukça önemli bir konudur. Hele ki sürekli internet başında olmamızı gerektiren bir iş yapıyorsak ya da online oyunlar konusunda eğilimliysek, internet hızı olmazsa olmaz kriterlerimizin başında geliyor. İnternet hızı konusunda ne yazık ki pek de şanslı bir ülkede değiliz. Hala ülkemizin pek çok bölgesinde eski tip altyapı kullanıldığı için gelişmiş Avrupa ülkelerine kıyasla ne yazık ki oldukça gerideyiz. Yüksek hız içeren paketler için bütçelerimizi zorlamak durumunda bile kalsak çoğu zaman bulunduğumuz yerdeki altyapı buna izin vermiyor.

Gelecekte bu durum elbette hızlı bir şekilde değişecek ancak şu an için online alanlarda gezintiye çıkan hemen herkes için hız kalitesi oldukça önemli bir sorun. İnternet hızımızı pek çok site üzerinden kontrol edebiliriz. Bu platformlarda upload ve download hızlarına ayrı ayrı bakmamız mümkündür. Genelde bu tip testlerde bu iki kavrama odaklanıp bağlantı kalitemizi belirleyen en önemli öğelerden biri olan Ping’i es geçebiliyoruz. Oysa nitelikli bir internet bağlantısı için indirme ve yükleme hızı kadar ping süresinin de düşük seviyede olması hayati derecede önemlidir. Kaynak

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x