Oyunlar

CS 1.6 Ping Düşürme Yöntemleri

Dünyanın en popüler FPS oyunları serisinden olan Counter Strike’ın 1.6 versiyonu halen birçok kişi tarafından oynanmakta. Bildiğiniz üzere CS 1.6’da topluluk sunucuları oldukça popüler ve neredeyse her oyuncu topluluk sunucularını kullanıyor. CS 1.6 ping düşürme yöntemleri her oyuncu tarafından aratılır. Topluluk sunucularına girmek internet bağlantısına gerek duyuluyor ve internetiniz kötüyse sunucuda oynamanız zorlaşır. Oynadığınız sunucular genelde Türk sunucuları olduğu için ping değerleri genelde 1-60 arası değişir fakat bazen daha yüksek ping değerlerini de alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere CS 1.6 ping düşürme yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

CS 1.6 Ping Düşürme Yöntemleri

Pinginizi düşürmek için aşağıda sizlere birkaç yöntem gösterdik, en aşağıdaki kodları da konsolu açarak tek tek girebilirsiniz o kodlar pinginizi düşürmekte oldukça etkili olacak.

cs 1.6 ping düşürme yöntemleri 2

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternetinizin kablosunun bir yere sıkışıp-sıkışmadığını, tam olarak geldiğini, kabloların tam olarak geldiğini kontrol edin. İnternet hız testi yaparak normalde aldığınız hızdan düşük bir hız alıp-almadığınıza bakın eğer düşük bir internet alıyorsanız internet sağlayıcınızı arayın.

İnternet Tüketen Uygulamaları Kapatın

Arka planda internet tüketen uygulamaları (Google Chrome vs. gibi) kapatın. Görev Yöneticisini açarak uygulamalara oradan bakabilirsiniz.

CS 1.6 Ping Düşürme Kodları

Aşağıda vermiş olduğumuz kodları tek tek konsola yazın fakat bunları oyuna girmeden ana ekranda yapın.

  • cl_cmdrate 1
  • rate 2500
  • cl_updaterate 15
  • cl_resend 3
  • cl_cmdbackup 1

Yukarıda vermiş olduğumuz CS 1.6 ping düşürme yöntemlerini kullanarak pinginizi düşürebilirsiniz eğer bu yöntemler herhangi bir işe yaramazsa internet sağlayıcınızla görüşün.

Ping Nedir?

İnternetimizin hız düzeyi hepimiz için oldukça önemli bir konudur. Hele ki sürekli internet başında olmamızı gerektiren bir iş yapıyorsak ya da online oyunlar konusunda eğilimliysek, internet hızı olmazsa olmaz kriterlerimizin başında geliyor. İnternet hızı konusunda ne yazık ki pek de şanslı bir ülkede değiliz. Hala ülkemizin pek çok bölgesinde eski tip altyapı kullanıldığı için gelişmiş Avrupa ülkelerine kıyasla ne yazık ki oldukça gerideyiz. Yüksek hız içeren paketler için bütçelerimizi zorlamak durumunda bile kalsak çoğu zaman bulunduğumuz yerdeki altyapı buna izin vermiyor.

Gelecekte bu durum elbette hızlı bir şekilde değişecek ancak şu an için online alanlarda gezintiye çıkan hemen herkes için hız kalitesi oldukça önemli bir sorun. İnternet hızımızı pek çok site üzerinden kontrol edebiliriz. Bu platformlarda upload ve download hızlarına ayrı ayrı bakmamız mümkündür. Genelde bu tip testlerde bu iki kavrama odaklanıp bağlantı kalitemizi belirleyen en önemli öğelerden biri olan Ping’i es geçebiliyoruz. Oysa nitelikli bir internet bağlantısı için indirme ve yükleme hızı kadar ping süresinin de düşük seviyede olması hayati derecede önemlidir. Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu