CS 1.6 crosshair küçültme nasıl yapılır?

2 dk okuma süresi
 CS 1.6 crosshair küçültme nasıl yapılır?

Dünyanın en popüler FPS oyunları serisinden olan Counter Strike 1.6 versiyonu halen birçok kişi tarafından oynanmakta. Oyun içerisinde çoğu oyuncu daha iyi hedef almak için nişangahı oldukça küçültür, nişangahın küçük olması sizin daha iyi hedef almanızı sağlar. Biz de bu yazımızda sizlere CS 1.6 crosshair küçültme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

CS 1.6 crosshair küçültme

Oyun içerisinde nişangahınızı küçültmek için size birkaç tane kod vereceğiz. Bu kodları konsola yazarak nişangahınızı en küçük hale getirebilirsiniz. Kodları yazarken birkaç şey daha yapmanız gerekiyor o yüzden sizlere aşağıda tek tek anlattık, adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

cs 1-6 crosshair küçültme nasıl yapılır 2

  • Konsolu açın
  • “cl_dynamiccrosshair 1” yazın
  • “+duck” yazın
  • “cl_lw 0” yazın
  • “-duck” yazın
  • Bu 4 kodu yazdıktan sonra CS 1.6 crosshair küçültme işlemini yapmış olacaksınız. Nişangahınızın gözle görülür bir şekilde küçüldüğünü göreceksiniz.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x