Oyunlar

CS 1.6 Bunny Kodu 2022

Dünyanın en popüler FPS oyunları serisinden olan Counter Strike’ın 1.6 versiyonu halen birçok kişi tarafından oynanmakta. Bildiğiniz üzere CS 1.6’da topluluk sunucuları oldukça popüler ve neredeyse her oyuncu topluluk sunucularını kullanıyor. Hepimiz topluluk sunucularında bunny yapmaya çalışmışızdır fakat çoğu sunucuda bunny kapalı olduğu için düzgün bir şekilde yapamıyoruz. Arkadaşlarınızla vs. oynarken kendi sunucunuzda bunny açmak isterseniz aşağıda sizlere vermiş olduğumuz kodları kullanabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere CS 1.6 Bunny Kodu nedir nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Başlıklar

CS 1.6 Bunny Kodu

CS 1.6’da bunny yapmak isterseniz öncelikle oynadığınız sunucuda bunny özelliğini açmanız gerekmektedir. Bunny özelliğini açmak için aşağıda vermiş olduğumuz iki kodu konsola yazıp aktifleştirmeniz yeterlidir. Gelin şimdi kodlara bakalım.

  • amx_cvar bh_enabled 1
  • amx_cvar bh_autojump 1

CS 1.6’da bunny sizin daha hızlı hareket etmenizi sağlar ve bu sayede normalde ulaşmanız gereken yere daha kısa sürede ulaşırsınız. Oldukça faydalı bir şey fakat herkes yapamıyor, daha yeni bunny yapmaya başladıysanız bir süre elinizi alıştırmanız gerekmekte daha sonrasında rahat rahat yapabilirsiniz. CS 1.6 ping düşürme yöntemleri yazımıza da bakabilirsiniz o yazıda da sizlere faydalı bilgiler verdik.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu