Among Us Benzeri Oyunlar

2 dk okuma süresi
 Among Us Benzeri Oyunlar

Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran oyun Among Us oldukça popüler oldu ve kitlesini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Oyun o kadar çok sevildi ki hem bilgisayar hem de mobilde 100 milyonu çok kısa sürede geçmeyi başardı. Bu kadar çok sevilince oyunun tarzı da oldukça beğenildi. Bu tarz oyunlar yıllardır var ve her sene değişik bir şekilde yenileri çıkıyor. Bu yazımızda sizlere Among Us benzeri oyunlar nelerdir, hangi oyunlar onları göstereceğiz.

Among Us Benzeri Oyunlar

Bu tür oyunlar oldukça popüler oldu, oyunun en başta kökü Vampir Köylü oyununa dayanmakta ve daha sonrası bu değişik bir şekilde başka oyunlara dağıldı. Aşağıda sizlere bu oyunları paylaştık bakıp inceleyebilirsiniz.

Town of Salem

town of salem

Town of Salem takım esaslı, çevrimiçi, “Salem Cadı Mahkemeleri”nden esinlenerek “Town of Salem” adıyla piyasaya sürülmüş oyundur. “Town of Salem” oyuncuları oynadıkları rol ile insanları yalan söylemediğine inandırmaya zorlar.

Werewolf Online

werewolf online

Werewolf Online, 16 kişiye kadar oyunculu bir çok oyunculu oyundur. Tüm oyunlar köylü veya kurtadam gibi sona kalmak için birbiriyle savaşan farklı rollere sahiptir. Özel güçlerinizi kullanarak diğer oyuncuların rollerini ortaya çıkarın ve onları sizinle çalışmaya ikna edin.

Amoung Us

Among Us, Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilip yayımlanan ve 15 Haziran 2018’de piyasaya sürülen çevrim içi çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunu. Oyun, oyuncuların her birinin iki rolden birini üstlendiği, çoğu crewmate ve önceden belirlenmiş bir sayı da impostor olan, uzay temalı bir ortamda gerçekleşir. Crewmate takımının amacı, impostorları belirlemek, onları ortadan kaldırmak ve harita etrafındaki görevleri tamamlamaktır. İmpostorların amacı, Crewmate takımını tanımlanmadan öldürmektir. Başlangıçta, 2018’de, çok az ilgi görerek piyasaya sürülürken, birçok tanınmış Twitch yayıncısı ve onu oynayan YouTuberlar nedeniyle 2020’de bir popülerlik akışı aldı. Oyunun popülerliğine cevaben, 2020’de, Among Us 2 adlı bir devam oyunu duyuruldu. Ancak, bir ay sonra eylül ayında, planlanan devam oyunu yerine ekip orijinal oyunu geliştirmeye odaklandı. Among us İnternet memlerine ilham verdi ve çevrimiçi olarak büyük bir takipçi kitlesi kazandı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x